IMA badge Winner MUSE badge

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

Hürkuş 6-10 Hezarfen 11-14 Demirag 15-18
Hezarfen 11-14

TEKNOFEST’te yoğun ön başvuru alan Geleceğin Yetenekleri Programı’nın keşif ve gelişim modülü HEZARFEN 11-14!
HEZARFEN 11-14 ‘de ortaokul öğrencilerinin çalışkanlık, gelişim, öğrenme istekleri ve hayallerini hedeflere dönüştürmeleri amaçlanmaktadır. Bu kapsamda gerçekleştirilecek programlarda farkındalığın yanı sıra pratiğe odaklı uygulamalar ile Türkiye’nin havacılık ve uzay geleceğini bizimle birlikte inşa edecek yeteneklerin gelişimine destek oluyoruz!

Gelişim Atölyeleri

Tüm Türkiye’den erişim imkânı sunulan ve 11-14 yaşlarındaki geleceğin yeteneklerinin gelişimine destek olacak “Gelişim Atölyeleri” STE(A)M (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik) disiplinlerini barındıran programlardır. Yıl boyunca çevrimiçi ve ücretsiz olarak farklı temalarda sunulan programlarda pratiğe odaklı çalışmalar gerçekleştirerek katılımcıların yenilikçi ve yaratıcı olmaları, problemi analiz etme ve çözme becerisi kazanmaları, disiplinler arası yolculuk yaparken keşfederek öğrenmelerine katkıda bulunmak amaçlanmaktadır.

Detayları için;

veya Kayıt Ol

Gelişim Seminerleri

Tüm Türkiye’den erişim imkânı sunulan Gelişim Seminerleri, 11-14 yaşlarındaki geleceğin yeteneklerinin gelişimine destek olacak STE(A)M (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik) disiplinlerini barındıran ve canlı yayın olarak gerçekleşen sertifikalı programlardır.
Seminerlerimiz canlı yayınlar sonrasında web sitemize kaydedilmektedir ve canlı yayınları kaçıran ya da yayınları tekrar izlemek isteyen geleceğin yetenekleri, kullanıcı girişi yaparak seminerlere ulaşabilmektedir.

Detayları için;

veya Kayıt Ol

E-Dergi

Aylık olarak ve dijital formatta yayınlanan Türk Havacılık Uzay Sanayii İlk Genç E-Dergisi 11-14 yaş grubundaki geleceğin yetenekleri için özel olarak hazırlanmaktadır. Eğitici etkinlik ve becerilerle okurlarına havacılık, uzay, mühendislik konularında farkındalık oluşturmanın yanı sıra gelişimlerine katkı sunmayı amaçlamaktadır. Her ay birbirinden eğlenceli içeriklere kayıt olarak ücretsiz erişim sağlayabilirsiniz.

Detayları için;

veya Kayıt Ol

Teknik Gezi XL

Her ay Türkiye genelinden sınırlı katılımcının kabul edileceği ve her yıl bahar döneminde Türk Havacılık Uzay Sanayii Ankara tesislerinde düzenlenecek “Teknik Gezi XL” yaş gruplarına göre farklı günlerde hem geleceğin yeteneklerini hem de genç yetenekleri ağırlayacak.

Ürünlerimizi yakından inceleyebilme ve deneyimli mühendislerimizle bir araya gelebilme imkanının yanı sıra, sahne gösterileri, kariyer stantları, deneyim alanları ile zenginleşen “Teknik Gezi XL”, Türk Havacılık Uzay Sanayii ürünlerinin uçuş gösterileriyle de unutulmaz bir deneyime dönüşecek.

Başvur
Sıkça Sorulan Sorular
Geleceğin Yetenekleri Programı kapsamında HEZARFEN 11-14 modülünde 11-14 yaş aralığındaki çocuklarımıza havacılık, uzay ve mühendisliğe olan farkındalıklarını attırmanın yanı sıra pratiğe odaklı uygulamalar ile Türkiye’nin havacılık ve uzay geleceğini bizimle birlikte inşa edecek yeteneklerin gelişimine destek oluyoruz!
Bu modüle velisi olduğunuz 11-12-13 ve 14 yaşlarındaki çocuklarınızı kayıt yaptırabilirsiniz. Çocuğunuz bu yaş grupları dışında ise yaş grubuna uygun diğer modüllere kayıt olabilirsiniz.
Sayfada yer alan “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Kayıt yaptırdığınız e-mail adresinize doğrulama e-postası iletilerek onaylamanız istenecektir. E-postanızı doğrulamanızın ardından gelen kullanıcı adı ve şifre ile ilk girişinizi yapabilir, profil düzenleme alanından şifrenizi özelleştirebilirsiniz.
Kaydınızı yaptıktan sonra ilk olarak giriş yaptığınız e-mail adresinize doğrulama e-postası gelir ve e-mail adresinizi doğrulamanız gerekmektedir. İlk olarak e-mail adresinizi doğru yazdığınızdan emin olun. E-mail adresinizi doğru girdiyseniz ve doğrulama e-postasını gelen kutunuzda göremiyorsanız spam (gereksiz klasörü) Klasörünüzü kontrol ediniz. E-Posta doğrulaması sonrası kullanıcı adı ve şifreniz gönderilir. Kullanıcı adı ve şifrenizi göremiyorsanız spam (gereksiz klasörü) Klasörünüzü kontrol ediniz.
HEZARFEN 11-14 modülüne kayıt yaptırdıktan sonra 11-14 yaş grubu için gerçekleştirilecek etkinlikler ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz. İlk kayıt ile modüle kayıt olduğunuzdan ilgili yaş grubu için başvurusu açılan her etkinliğe ayrıca başvuru yapmanız gerekmektedir.
Gönderilen ilk kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan profil düzenleme alanından veli bilgilerini, velisi olduğunuz çocuğunuzun bilgilerini değiştirebilir ve ekleme çıkarma yapabilirsiniz. Ayrıca şifre bölümünden şifrenizi özelleştirebilirsiniz. Kullanıcı adı değiştirilememektedir. Girişlerinizi size atanan kullanıcı adı veya e-mail adresiniz ile belirlediğiniz şifreyi girerek yapabilirsiniz.
Kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan profil düzenleme alanından “öğrenci ekle” butonunu kullanarak ekleyeceğiniz çocuğunuzun yaş grubuna uygun olan modülü seçerek kayıt yaptırabilir ve tek mailde tüm çocuklarınızın kaydını tamamlayabilirsiniz.
Kayıt işleminizi gerçekleştirdikten sonra çocuğunuzun yaş grubuna uygun etkinlikleri takip edebilir ve başvuru dönemlerinde başvurularınızı yapabilirsiniz. Ayrıca kayıt gerektirmeyen e-dergi gibi özellikleri kullanabilirsiniz.
Giriş yap alanındaki “Şifremi Unuttum” butonuna tıklayarak kayıt olurken girmiş olduğunuz e-mail adresinize şifre sıfırlama gönderebilirsiniz. Gönderilen yeni şifrenizi girerken büyük-küçük harfleri doğru girdiğinizden ve şifre alanında boşluk olmadığından emin olunuz.
Doğrulama e-postasını onaylamadıysanız yeni şifre gönderimi yapılmamaktadır. İlk olarak kayıt yaparken girmiş olduğunuz e-mail adresinizden spam (gereksiz klasörü) klasörünüzü kontrol ediniz ve doğrulama işlemini gerçekleştiriniz.
Çocuğunuzu kaydetmiş olduğunuz modüle ait etkinliklerin duyuruları kayıt olurken giriş yapmış olduğunuz e-mail adresinize e-posta olarak iletilmektedir. Ayrıca duyurular için instagram hesabımızı da buradan takip edebilirsiniz.
Geleceğin Yetenekleri Programı kapsamında gerçekleştirilen tüm etkinlikler ve hizmetler tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır.
“Gelişim Atölyeleri” STE(A)M (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik) disiplinlerini barındıran programlardır. Yıl boyunca çevrimiçi ve ücretsiz olarak farklı temalarda sunulmaktadır. Katılımcılara yenilikçi ve yaratıcı olmak, problemi analiz etme ve çözme becerisi kazandırmak gibi yetkinliklerin havacılık ve uzay alanları ile birleştirilerek eğlenceli içerikler ve oyunlarla öğrenmesine katkıda bulunmak amaçlanmaktadır.
HEZARFEN 11-14 modülündeki atölyeler 11-12-13 ve 14 yaşlarındaki çocuklarımızı kapsamaktadır.
Atölyelere katılım tamamen ücretsizdir.
Farklı temalardaki atölyeler sene içerisinde başvurulara açılmaktadır. Atölyelere katılmak için başvuru dönemlerinde başvuru yapmanız gerekmektedir.
HEZARFEN 11-14 modülüne kayıt olan tüm velilerin kayıtlı oldukları e-mail adreslerine başvuru dönemlerinde duyuru e-postaları gönderilmektedir. Ayrıca duyurular için instagram hesabımızı da buradan takip edebilirsiniz.
Atölyeler çevrimiçi olarak 2 hafta sonu (toplam 4 gün) olacak şekilde gerçekleştirilmektedir.
“Gelişim Seminerleri” STE(A)M (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik) disiplinlerini barındıran video içerikli programlardır. Yıl boyunca web sitemiz üzerinden çevrim içi ve ücretsiz olarak farklı temalarda sunulmaktadır.
Çocuklarımıza havacılık ve uzayı sevdirmek, mühendislik becerilerinin gelişmesine katkı sunmak, onlara yenilikçi ve yaratıcı bir bakış açısı kazandırarak problem analiz etme ve çözme becerilerini güçlendirmek amaçlanmaktadır.
HEZARFEN 11-14 modülündeki seminerler 11-12-13-14 yaşlarındaki çocuklarımızı kapsamaktadır.
Seminerlere katılım tamamen ücretsizdir.
Farklı temalarda gerçekleşecek ve canlı yayınlanacak seminerlerimize kullanıcı girişi yaparak erişebilirsiniz.
Seminerler web sitemiz üzerinden çevrim içi ve canlı olarak hafta sonları gerçekleştirilmektedir.
Kullanıcı girişi yaparak dilediğiniz zaman yayın kayıtlarına erişebilir, çocuğunuza tüm videoları izleterek sertifikasını edinebilirsiniz.
HEZARFEN 11-14 modülüne kayıt olan tüm velilerin kayıtlı oldukları e-posta adreslerine seminer dönemlerinde duyuru e-postaları gönderilmektedir. Ayrıca duyurular için @tusaskariyer instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.
Canlı seminer yayınlarından en geç 24 saat sonrasında yayın kayıtları parçalara ayrılarak web sitemize eklenmektedir.
Her bir konu özelinde, çocuğumuz canlı yayınlara katılarak sertifikasını edinebilir. Ayrıca yayınlara katılamayan çocuklarımız canlı yayın kayıt videolarının hepsini izleyerek katılım sertifikası almaya hak kazanabilir.
Katılım sertifikaları kayıtlı e-posta adresinize gönderilmektedir.
Gelişim Seminerleri sistemi bireysel takip esaslı ilerlemektedir. Bu nedenle dilerseniz bir çocuğunuz sertifikasını edindikten sonra “Bu semineri kim izleyecek?” yönlendirmesinde diğer çocuğunuzu seçerek onun için de aynı süreci takip edebilirsiniz.
İlgili çocuk seçimi aşamasında yalnızca girmeye çalıştığınız Gelişim Semineri’nin yaş grubuna uygun çocuklarınız listelenmektedir. Çocuğunuz HEZARFEN 11-14 programımızda kayıtlıysa seminerleri HEZARFEN 11-14 modülü altından izleyebilirsiniz.
Web sitemizin sol alt köşesinde bulunan mektup ikonuna tıklayarak ve konu kısmını Geleceğin Yetenekleri Programı seçerek sorunuzu bize ulaştırabilirsiniz.
Dijital formatta yayınlanan Türk Havacılık Uzay Sanayii İlk Genç E-Dergisi 11-14 yaş grubundaki geleceğin yetenekleri için özel olarak hazırlanmaktadır. Eğitici etkinlik ve becerilerle okurlarına havacılık, uzay, mühendislik konularında farkındalık oluşturmanın yanı sıra gelişimlerine katkı sunmayı amaçlamaktadır.
Aylık olarak yayınlanan e-Dergi tamamen ücretsizdir.
Kayıt olarak kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapıp e-dergiye ücretsiz erişebilirsiniz.

Türkiye genelinden sınırlı katılımcının kabul edileceği ve her yıl bahar döneminde Türk Havacılık Uzay Sanayii Ankara tesislerinde düzenlenecek “Teknik Gezi XL” yaş gruplarına göre farklı günlerde hem geleceğin yeteneklerini hem de genç yetenekleri ağırlamaktadır.
 

Ürünlerimizi yakından inceleyebilme ve deneyimli mühendislerimizle bir araya gelebilme imkânının yanı sıra, sahne gösterileri, kariyer stantları, deneyim alanları ile zenginleşen “Teknik Gezi XL”, Türk Havacılık Uzay Sanayii ürünlerinin uçuş gösterileriyle de unutulmaz bir deneyime dönüşmektedir.

Katılım ücretsizdir.

kariyer.tusas.com/teknikgezi adresi üzerinden kaydınızı oluşturarak etkinliğimize katılabilirsiniz.

Teknik Gezi XL’a ilkokul, ortaokul öğrencileri velileri eşliğinde lise ve üniversite öğrencileri ise bireysel olarak katılım sağlayabilmektedir.

Teknik Gezi XL, Türk Havacılık Uzay Sanayii Ankara/Kahramankazan yerleşkesinde her yıl 19-20 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilmektedir.

Teknik Gezi XL’ta yalnızca şehir içi servis hizmeti sağlanmaktadır. Her yıl, Ankara içinde belirtilen lokasyonlardan kalkacak servislerimizi etkinlik alanına gelmek için kullanabilirsiniz.

Teknik Gezi XL için her velimiz maksimum 5 çocuk ile katılım sağlayabilir.

Kayıtla ilgili sorun yaşıyorsanız, kariyer sitemizin sol alt köşesinde bulunan iletişim formundan Teknik Gezi XL konu başlığını seçerek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kariyer sitemizin sol alt köşesinde bulunan iletişim formundan Teknik Gezi XL konu başlığını seçerek sorularınızı bize iletebilirsiniz.