İletişime Geçin
IMA badge Winner MUSE badge

Giriş Yap

x Kapat

Şifre Yenile

x Kapat

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

x Kapat
x KAPAT

Veli

*Lütfen doğru girdiğinize emin olunuz.

Öğrencinin Bilgileri Öğrenci Ekle +

Hezarfen 11-14

TEKNOFEST’te yoğun ön başvuru alan Geleceğin Yetenekleri Programı’nın keşif ve gelişim modülü HEZARFEN 11-14!

HEZARFEN 11-14 ‘de ortaokul öğrencilerinin çalışkanlık, gelişim, öğrenme istekleri ve hayallerini hedeflere dönüştürmeleri amaçlanmaktadır. Bu kapsamda gerçekleştirilecek programlarda farkındalığın yanı sıra pratiğe odaklı uygulamalar ile Türkiye’nin havacılık ve uzay geleceğini bizimle birlikte inşa edecek yeteneklerin gelişimine destek oluyoruz!

Gelişim Atölyeleri

Bu atölyede çocuklarımız yazılım dünyasının eğlenceli yüzü olan dijital oyun tasarımına ilk adımlarını atacaklar. Atölye süresince gerçekleştirilecek etkinlikler ile algoritmik düşünme becerilerini geliştirmelerinin yanı sıra dijital oyun geliştirmek için gerekli olan temel becerilere sahip olacaklar.

E-Dergi

Aylık olarak ve dijital formatta yayınlanan Türk Havacılık Uzay Sanayii İlk Genç E-Dergisi 11-14 yaş grubundaki geleceğin yetenekleri için özel olarak hazırlanmaktadır. Eğitici etkinlik ve becerilerle okurlarına havacılık, uzay, mühendislik konularında farkındalık oluşturmanın yanı sıra gelişimlerine katkı sunmayı amaçlamaktadır. Her ay birbirinden eğlenceli içeriklere kayıt olarak ücretsiz erişim sağlayabilirsiniz.

Teknik Gezi XL

Her ay Türkiye genelinden sınırlı katılımcının kabul edileceği ve her yıl bahar döneminde Türk Havacılık Uzay Sanayii Ankara tesislerinde düzenlenecek “Teknik Gezi XL” yaş gruplarına göre farklı günlerde hem geleceğin yeteneklerini hem de genç yetenekleri ağırlayacak.

Ürünlerimizi yakından inceleyebilme ve deneyimli mühendislerimizle bir araya gelebilme imkanının yanı sıra, sahne gösterileri, kariyer stantları, deneyim alanları ile zenginleşen “Teknik Gezi XL”, Türk Havacılık Uzay Sanayii ürünlerinin uçuş gösterileriyle de unutulmaz bir deneyime dönüşecek.

Sıkça Sorulan Sorular

Geleceğin Yetenekleri Programı kapsamında HEZARFEN 11-14 modülünde 11-14 yaş aralığındaki çocuklarımıza havacılık, uzay ve mühendisliğe olan farkındalıklarını attırmanın yanı sıra pratiğe odaklı uygulamalar ile Türkiye’nin havacılık ve uzay geleceğini bizimle birlikte inşa edecek yeteneklerin gelişimine destek oluyoruz!
Bu modüle velisi olduğunuz 11-12-13 ve 14 yaşlarındaki çocuklarınızı kayıt yaptırabilirsiniz. Çocuğunuz bu yaş grupları dışında ise yaş grubuna uygun diğer modüllere kayıt olabilirsiniz.
Sayfada yer alan “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Kayıt yaptırdığınız e-mail adresinize doğrulama e-postası iletilerek onaylamanız istenecektir. E-postanızı doğrulamanızın ardından gelen kullanıcı adı ve şifre ile ilk girişinizi yapabilir, profil düzenleme alanından şifrenizi özelleştirebilirsiniz.
Kaydınızı yaptıktan sonra ilk olarak giriş yaptığınız e-mail adresinize doğrulama e-postası gelir ve e-mail adresinizi doğrulamanız gerekmektedir. İlk olarak e-mail adresinizi doğru yazdığınızdan emin olun. E-mail adresinizi doğru girdiyseniz ve doğrulama e-postasını gelen kutunuzda göremiyorsanız spam (gereksiz klasörü) Klasörünüzü kontrol ediniz. E-Posta doğrulaması sonrası kullanıcı adı ve şifreniz gönderilir. Kullanıcı adı ve şifrenizi göremiyorsanız spam (gereksiz klasörü) Klasörünüzü kontrol ediniz.
HEZARFEN 11-14 modülüne kayıt yaptırdıktan sonra 11-14 yaş grubu için gerçekleştirilecek etkinlikler ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz. İlk kayıt ile modüle kayıt olduğunuzdan ilgili yaş grubu için başvurusu açılan her etkinliğe ayrıca başvuru yapmanız gerekmektedir.
Gönderilen ilk kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan profil düzenleme alanından veli bilgilerini, velisi olduğunuz çocuğunuzun bilgilerini değiştirebilir ve ekleme çıkarma yapabilirsiniz. Ayrıca şifre bölümünden şifrenizi özelleştirebilirsiniz. Kullanıcı adı değiştirilememektedir. Girişlerinizi size atanan kullanıcı adı veya e-mail adresiniz ile belirlediğiniz şifreyi girerek yapabilirsiniz.
Kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan profil düzenleme alanından “öğrenci ekle” butonunu kullanarak ekleyeceğiniz çocuğunuzun yaş grubuna uygun olan modülü seçerek kayıt yaptırabilir ve tek mailde tüm çocuklarınızın kaydını tamamlayabilirsiniz.
Kayıt işleminizi gerçekleştirdikten sonra çocuğunuzun yaş grubuna uygun etkinlikleri takip edebilir ve başvuru dönemlerinde başvurularınızı yapabilirsiniz. Ayrıca kayıt gerektirmeyen e- dergi gibi özellikleri kullanabilirsiniz.
Giriş yap alanındaki “Şifremi Unuttum” butonuna tıklayarak kayıt olurken girmiş olduğunuz e- mail adresinize şifre sıfırlama gönderebilirsiniz. Gönderilen yeni şifrenizi girerken büyük- küçük harfleri doğru girdiğinizden ve şifre alanında boşluk olmadığından emin olunuz.
Doğrulama e-postasını onaylamadıysanız yeni şifre gönderimi yapılmamaktadır. İlk olarak kayıt yaparken girmiş olduğunuz e-mail adresinizden spam (gereksiz klasörü) klasörünüzü kontrol ediniz ve doğrulama işlemini gerçekleştiriniz.
Çocuğunuzu kaydetmiş olduğunuz modüle ait etkinliklerin duyuruları kayıt olurken giriş yapmış olduğunuz e-mail adresinize e-posta olarak iletilmektedir. Ayrıca duyurular için instagram hesabımızı da buradan takip edebilirsiniz.
Geleceğin Yetenekleri Programı kapsamında gerçekleştirilen tüm etkinlikler ve hizmetler tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır.
“Gelişim Atölyeleri” STE(A)M (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik) disiplinlerini barındıran programlardır. Yıl boyunca çevrimiçi ve ücretsiz olarak farklı temalarda sunulmaktadır. Katılımcılara yenilikçi ve yaratıcı olmak, problemi analiz etme ve çözme becerisi kazandırmak gibi yetkinliklerin havacılık ve uzay alanları ile birleştirilerek eğlenceli içerikler ve oyunlarla öğrenmesine katkıda bulunmak amaçlanmaktadır.
HEZARFEN 11-14 modülündeki atölyeler 11-12-13 ve 14 yaşlarındaki çocuklarımızı kapsamaktadır.
Atölyelere katılım tamamen ücretsizdir.
Farklı temalardaki atölyeler sene içerisinde başvurulara açılmaktadır. Atölyelere katılmak için başvuru dönemlerinde başvuru yapmanız gerekmektedir.
HEZARFEN 11-14 modülüne kayıt olan tüm velilerin kayıtlı oldukları e-mail adreslerine başvuru dönemlerinde duyuru e-postaları gönderilmektedir. Ayrıca duyurular için instagram hesabımızı da buradan takip edebilirsiniz.
Atölyeler çevrimiçi olarak 2 hafta sonu (toplam 4 gün) olacak şekilde gerçekleştirilmektedir.
Dijital formatta yayınlanan Türk Havacılık Uzay Sanayii İlk Genç E-Dergisi 11-14 yaş grubundaki geleceğin yetenekleri için özel olarak hazırlanmaktadır. Eğitici etkinlik ve becerilerle okurlarına havacılık, uzay, mühendislik konularında farkındalık oluşturmanın yanı sıra gelişimlerine katkı sunmayı amaçlamaktadır.
Aylık olarak yayınlanan e-Dergi tamamen ücretsizdir.
Kayıt olarak kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapıp e-dergiye ücretsiz erişebilirsiniz.
Türkiye genelinden sınırlı katılımcının kabul edileceği ve her yıl bahar döneminde Türk Havacılık Uzay Sanayii Ankara tesislerinde düzenlenecek “Teknik Gezi XL” yaş gruplarına göre farklı günlerde hem geleceğin yeteneklerini hem de genç yetenekleri ağırlamaktadır.

Ürünlerimizi yakından inceleyebilme ve deneyimli mühendislerimizle bir araya gelebilme imkânının yanı sıra, sahne gösterileri, kariyer stantları, deneyim alanları ile zenginleşen “Teknik Gezi XL”, Türk Havacılık Uzay Sanayii ürünlerinin uçuş gösterileriyle de unutulmaz bir deneyime dönüşmektedir.
Katılım ücretsizdir.
Teknik Gezi XL programına ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri katılım sağlayabilmektedir. Başvur dönemlerinde kariyer.tusas.com/teknikgezi web sayfamızdan başvuru yapılabilmektedir.
Teknik Gezi XL programı Türk Havacılık Uzay Sanayii Ankara yerleşkesinde her yıl bahar döneminde gerçekleştirilmektedir.
Teknik Gezi XL programı ulaşım ve konaklamaları katılım sağlayacak kişiler tarafından sağlanmaktadır.
Başvuru dönemi duyuruları için instagram hesabımızı buradan takip edebilirsiniz.