İletişime Geçin
IMA badge Winner MUSE badge

TEKNİK GEZİ

Türk Havacılık Uzay Sanayii’nde kariyer ve yaşam hakkında bilgiler almaya, çalışma alanlarını, sosyal alanları ve üretilen özgün hava araçlarını yakından keşfedip sorularına cevap bulmaya ne dersin?

O halde Türkiye’nin havacılık ve uzay geleceğinin inşasına şahitlik edeceğin unutulmaz bir teknik gezi deneyimi seni bekliyor!

teknik-gezi-logo

TEKNİK GEZİ

Türk Havacılık Uzay Sanayii özgün ürünlerini yakından inceleyebileceğin, kariyer ve yaşam hakkında bilgiler alabileceğin her ay düzenlenen teknik gezi programımız seni bekliyor!

Başvuru Dönemi: Mayıs 2023
teknik-gezi-xl-logo

TEKNİK GEZİ XL

İlkokul, ortaokul, lise ve üniversiteli yeteneklerimizin katıldığı TEKNİK GEZİ XL bildiğin gibi değil! Hava araçlarımızı uçuş gösterileri ile yakından inceleyebileceğin, standlarımız ve deneyim alanları ile unutulmayacak bir teknik gezi deneyimi seni bekliyor.

Başvuru Dönemi: Nisan 2023

TEKNİK GEZİ NEDİR?

Özgün hava araçlarımızı üretim süreçlerinde yakından inceleyip bilgi alırken mühendislerimize sorularını sorabileceğin ve Türk Havacılık Uzay Sanayii’nde kariyer ve yaşam hakkında bilgiler alabileceğin unutulmaz bir deneyim seni bekliyor!

Bildiğin gibi değil! Helikopter, Uçak, İHA, Uzay Sistemleri, Yeni Projelerimiz, Üretim ve Yapısal ürünlerimizi yakından inceleyeceğin, mühendislerimizle bir araya gelerek bilgi alabileceğin, yetenek programlarımız hakkında bilgi alıp sorularına cevap bulabileceğin, uçuş gösterileri ve deneyim alanları ile unutamayacağın bir teknik gezi deneyimi seni bekliyor!

TEKNİK GEZİ KATILIMCILARINI NELER BEKLİYOR?

Ürünlerimizi İnceleme

GÖKBEY, ATAK, T70, ANKA, AKSUNGUR, MMU (Milli Muharip Uçak), HÜRJET, HÜRKUŞ UZAY SİSTEMLERİ ürünlerimizi üretim hatları ve mühendislik binaları gezisi ile yakından inceleme

Kariyer ve Yaşam

Türk Havacılık Uzay Sanayii’de kariyer ve yaşam hakkında detaylı bilgi sahibi olma

Mühendislerimizden Bilgi Alma

Türkiye’nin en büyük projelerini gerçekleştiren çalışma arkadaşlarımızdan ürünlerimiz hakkında bilgi alma

Sürpriz Hediyeler

Tesis Gezimizi hatırlayacağınız sürpriz hediyeler

Ürünlerimizi İnceleme

Helikopter, Uçak, İHA, Uzay Sistemleri, Yeni Projelerimiz ve Hava Aracı Yapısalları stantlarımızı ziyaret etme ve ürünlerimizi inceleme

Uçuş Gösterileri

Türk Havacılık Uzay Sanayii özgün ürünlerinin uçuş gösterileriyle unutulmaz bir deneyim

Mühendislik Stantları

Türkiye’nin en büyük projelerini gerçekleştiren mühendislerimizle tanışma ve sorularınızı sorarak cevap alma

Yetenek Programları Standı

Yetenek Programlarımız ve Yetenek Kazanımı stantlarında Türk Havacılık Uzay Sanayii’de kariyer ve yaşam hakkında bilgi alıp sorularınızı sorarak cevap alma

Deneyim Alanları

Havacılık ve Uzay alanlarında hazırlanmış birçok deneyim alanını keşfetme

Söyleşi ve Gösteriler

Havacılık, uzay ve mühendislik konularında söyleşi ve gösteriler

Sürpriz Hediyeler

Teknik Gezi XL deneyiminizi unutulmaz kılacak hediyeler

SIKÇA SORULAN SORULAR

Bu web sitesi üzerinden ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri için gerçekleştirilmesi talep edilen teknik gezi başvuruları alınmaktadır ve her bir grup sayısı 30 kişi ile sınırlıdır.
Türk Havacılık Uzay Sanayii tarafından belirlenmiş olan teknik gezi takvimi esas alınmakta olup teknik gezi gün ve program bilgileri başvuru değerlendirme sonucunuza göre e-posta olarak iletilmektedir.
Teknik Gezi programı iki buçuk ile üç buçuk saat arasında sürmektedir.
Teknik Gezi programı için ulaşım katılım sağlayacak kurumların kendisi tarafından sağlanmaktadır.

Türkiye genelinden sınırlı katılımcının kabul edileceği ve her yıl bahar döneminde Türk Havacılık Uzay Sanayii Ankara tesislerinde düzenlenecek “Teknik Gezi XL” yaş gruplarına göre farklı günlerde hem geleceğin yeteneklerini hem de genç yetenekleri ağırlamaktadır.

Ürünlerimizi yakından inceleyebilme ve deneyimli mühendislerimizle bir araya gelebilme imkânının yanı sıra, sahne gösterileri, kariyer stantları, deneyim alanları ile zenginleşen “Teknik Gezi XL”, Türk Havacılık Uzay Sanayii ürünlerinin uçuş gösterileriyle de unutulmaz bir deneyime dönüşmektedir.

Katılım ücretsizdir.

Teknik Gezi XL programına ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri katılım sağlayabilmektedir. Başvur dönemlerinde kariyer.tusas.com/teknikgezi web sayfamızdan başvuru yapılabilmektedir.

Teknik Gezi XL programı Türk Havacılık Uzay Sanayii Ankara yerleşkesinde her yıl bahar döneminde gerçekleştirilmektedir.

Teknik Gezi XL programı ulaşım ve konaklamaları katılım sağlayacak kişiler tarafından sağlanmaktadır.

Başvuru dönemi duyuruları için instagram hesabımızı buradan takip edebilirsiniz.