İletişime Geçin
IMA badge Winner MUSE badge
Akademi
EĞİTİM PROGRAMLARI

TUSAŞ Akademi’de 3 tür eğitim yolculuğu gerçekleşir: Mesleki Gelişim, Standardizasyon ve Kalite, Sosyal Gelişim. Bu kategoriler altında, kataloğumuzda 800’den fazla ders sizleri bekliyor.

Mesleki Gelişim Programları

Çalışma arkadaşlarımız, üstlendiği görev ve sorumluluklara uygun olarak spesifik bir eğitim programına tabidir. Çalışanlarımız için birçok disiplinde başlangıç düzeyinden ileri seviyeye kadar geniş bir yelpazede teknik eğitimlerimiz mevcuttur. Eğitim programındaki ilerlemeler, kurum içinde kariyer basamaklarını tırmanmaya da yardımcı olur.

Standardizasyon ve Kalite Programları

Havacılık ve Uzay Teknolojileri sektöründeki paydaşlarımızla ilişkilerimiz kapsamında, çalışma arkadaşlarımızın alması gereken bazı eğitimler bulunmaktadır. Boeing, Airbus, Bombardier gibi müşterilerimiz veya Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, EASA (Europian Union Aviation Safety Agency), FAA (Federal Aviation Administration) gibi yasal otoriteler tarafından zorunlu tutulan eğitimler sayesinde çalışma arkadaşlarımız ulusal ve uluslararası sektörel sertifikalara sahip olurlar.

Sosyal Gelişim

Çalışma arkadaşlarımız sosyal becerilerini ve yöneticilik yetkinliklerini geliştirmeye yönelik eğitim ve programlarımızla iletişim, problem çözme, sunum teknikleri ve takım çalışması gibi modern kurumsal hayatın temel gereksinimleri olan sosyal becerilere yönelik eğitimler alma şansına sahiptir. Ayrıca Proje Yönetimi, Agile Çalışma, Koçluk ve Mentorluk Becerileri gibi daha kompleks sosyal yetkinlikleri kazandıran eğitim programları da yürütüyoruz.

Liderlik Üssü

Mevcut yöneticilerimiz ve potansiyel yönetici adaylarımız için 14 haftalık kapsamlı bir yönetici geliştirme programımız mevcuttur. Bu programla kadim yöneticilik sanatının sırlarını hep birlikte keşfediyor ve modern yönetim anlayışını taşıyan yöneticilerimizin gelişim süreçlerine destek oluyoruz.

‘’Mühendis Geliştirme Programı (MGP)’’

Mühendis Geliştirme Programı (MGP) farklı branşlardan mezun genç mühendislerimizin eğitimleri boyunca edindikleri yetkinlikleri kullanarak, gerçek bir projede rol almalarına ve bu sayede çalışma ortamına hızlı bir şekilde adapte olmalarına olanak sağlıyor. Program hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

TUSAŞ KÜTÜPHANESİ

13.240 kitap ve 3.876 teknik materyalden oluşan zengin içeriğiyle tüm TUSAŞ’lıların hizmetindedir. Çalışma arkadaşlarımız diledikleri zaman kütüphanemizi ziyaret edebilir, okuma alanını kullanabilir, kitap ödünç alabilir veya kitap/dergi alınması için öneride bulunabilirler.

TUSAŞ’ta AKADEMİK GELİŞİM

Online Eğitim Platformumuz sayesinde TUSAŞ’ta eğitim ve gelişim faaliyetleri aralıksız devam eder. Çalışma arkadaşlarımız kişisel bilgisayarları veya akıllı telefonları ile TUSAŞ Akademi tarafından sunulan derslere ve seçkin içerik sağlayıcılara ait birçok eğitime ulaşabilirler.

ONLINE EĞİTİM

Online Eğitim Platformumuz sayesinde TUSAŞ’ta eğitim ve gelişim faaliyetleri aralıksız devam eder. Çalışma arkadaşlarımız, kişisel bilgisayarları veya akıllı telefonları işe TUSAŞ Akademi tarafından sunulan seçkin içerik sağlayıcılara ait birçok eğitime diledikleri zaman ulaşabilirler.

Video Galeri