IMA badge Winner MUSE badge

 

Mühendis Geliştirme Programı

Mühendis Geliştirme Programı (MGP) farklı branşlardan mezun genç mühendislerimizin eğitimleri boyunca edindikleri yetkinlikleri kullanarak, gerçek bir projede rol almalarına ve bu sayede çalışma ortamına hızlı bir şekilde adapte olmalarına olanak sağlıyor. Temelde üç fazda oluşan program, ilk etabında katılımcıların havacılık alanındaki mühendislik bilgisini geliştirmeyi amaçlıyor. Ardından, çalışma alanları gözetilerek sorumlulukları belirlenen gençler, ikinci fazda Yapısal, Uçuş Bilimleri, Aviyonik ve Yazılım alanlarında verilen teorik ve uygulamalı eğitimlere tabi tutuluyor. Gerekli performans değerlendirmeleri yapıldıktan sonra üçüncü faza geçen genç mühendisler, süreç boyunca edindikleri yetkinlikler doğrultusunda kendileri tarafından belirlenen bir görevi gerçekleştirmek üzere proje çalışmalarına başlıyor.

Özgün bir tasarımı ortaya koymaları beklenen katılımcılar gerekli mühendislik hesaplamaları ile parametreleri belirlenen hava aracının tasarım, analiz ve üretim faaliyetlerinde yer alarak, gerçek bir projede yer alıyor. System Requirements Review (SRR), Preliminary Design Review (PDR) ve Critical Design Review (CDR) aşamalarının ardından, proje sonunda yer testlerini başarılı şekilde tamamlayan hava aracının uçuşu gerçekleştiriliyor.

Keşif tutkunu ve merak duygunu, gururun ve cesur hamlelerinle tamamlayacağın, son teknolojiyle alanında öncü ürünler geliştirirken anlam ve gelişim dolu bir geleceğe adım atmaya ne dersin?

İŞE ALIM SÜREÇLERİ

01

BAŞVURU

Başvurular basvuru.tai.com.tr adresinden ‘’Mühendis Geliştirme Programı’’ ilanı aracılığıyla toplanır.

02

ÖN DEĞERLENDİRME

Başvurulan ilan istekleri ile aday özgeçmişinin uygunluğu yetenek kazanımı uzmanları tarafından kontrol edilir.

03

ONLİNE DEĞERLENDİRME

Uygun bulunan adaylar online değerlendirme sürecine dahil edilir. Bu süreçte: video mülakat, kişilik envanteri, genel yetenek testi ve ingilizce testi gibi değerlendirme araçları bulunur.

04

İNSAN KAYNAKLARI DEĞERLENDİRMESİ

Online değerlendirme süreci olumlu tamamlanan adaylarla insan kaynakları mülakatı gerçekleştirilir. Mülakatı olumlu olanlardan tecrübeli adaylar için eski çalıştığı yerlerdeki yöneticilerinden, yeni mezun adaylar için üniversitedeki hocalarından referans araştırması yapılır.

05

TEKNİK DEĞERLENDİRME

İnsan Kaynakları Değerlendirmesi olumlu tamamlanan adaylar şirketimizce belirlenen alanında yetkin kişiler tarafından teknik mülakata alınır.

06

TEKLİF

Tüm değerlendirme süreçleri tamamlanan adayların şirket içi onay süreci başlatılır ve onay süreci olumlu olan adaylara iş teklifi yapılır.

07

İŞE BAŞLANGIÇ

Mutabık kalınan tarihte aday işe başlatılır ve oryantasyon sürecine dahil edilir.

08

PROGRAM BAŞLANGICI

Oryantasyonu tamamlanan çalışma arkadaşımız Mühendis Geliştirme Programına başlar.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Mühendis Geliştirme Programı farklı mühendislik branşlarından mezun kişilerin multidisipliner bir eğitim programı sayesinde kısa sürede önemli derecede bilgi birikimine ulaşmalarını sağlamanın yanı sıra; katılımcıları şirket kültürüne yakınlaştırarak uyum süresini kısaltmayı amaçlar. Programa kabul edilen katılımcılar çalışacağı bölümden bağımsız olarak havacılık konularında bilgi sahibi ve yaşanılan süreçlere aşina şekilde mezun olduğundan şirket hareketine hızlı şekilde olumlu katkıda bulunması sağlanmaktadır. Programdan mezun olan adaylar şirketimizde ilgili birimlerde çalışmaya devam edebileceklerdir.
Evet, belirlenen dönemlerde aday dönüşleri gerçekleştirilmektedir.
Başvurular vizyonergenc.com adresinden ‘’Mühendis Geliştirme Programı’’ ilanı aracılığıyla toplanır.
İlanımıza başvuru için herhangi bir dönem kısıtı bulunmamaktadır.
Üniversitelerin Havacılık ve Uzay, Uçak, Makine, Otomotiv, Elektrik- Elektronik, Elektronik Haberleşme, Bilgisayar, İmalat, Mekatronik, Metalurj ve Malzeme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümlerinden yeni mezun olduysanız veya maksimum 2 yıl iş deneyimine sahipseniz,
İyi derecede İngilizce biliyorsanız (TOEFL IBT 84+, IELTS 6,5+, TÖMER 79+, ITEP 4+)        Yapısal Tasarım, Yapısal Analiz, Aviyonik/Görev Sistemleri, Yazılım ve Uçuş Bilimleri alanlarında kendinizi geliştirmek ve hava aracı tasarımı süreçlerinde yer almak istiyorsanız başvurularınızı bekliyoruz.
İşe alım kriterlerimizi sağlayan adaylar İngilizce Dil Sınavı, İnsan Kaynakları Görüşmesi, Teknik Sınav ve Teknik Mülakat aşamalarından geçmektedir. Adaylar tüm aşamalarda, mülakat süreçleri ile ilgili bilgileri görüştükleri İşe Alım Uzmanlarından edinebilmektedir. Tüm aşamaları tamamlayan adaylara belirlenen tarihlerde dönüşler sağlanmaktadır.
Üç fazdan oluşan program, ilk etabında katılımcıların havacılık alanındaki mühendislik bilgisini geliştirmeyi amaçlıyor. Ardından, çalışma alanları gözetilerek sorumlulukları belirlenen gençler, ikinci fazda Yapısal, Uçuş Bilimleri, Aviyonik ve Yazılım alanlarında verilen teorik ve uygulamalı eğitimlere tabi tutuluyor. Gerekli performans değerlendirmeleri yapıldıktan sonra üçüncü faza geçen genç mühendisler, süreç boyunca edindikleri yetkinlikler doğrultusunda kendileri tarafından belirlenen bir görevi gerçekleştirmek üzere proje çalışmalarına başlıyor.

BİZİ TAKİP EDİN!

TUSAŞ Kariyer

TUSAŞ’lı olmak, gözü yükseklerde bir ailenin parçası olmaktır. #GözümüzYükseklerde